Egy csodanövény az egészség szolgálatában: Aloe vera

"Ezt a lehetőséget másokkal megosztva megváltoztatjátok az életüket és lehetővé teszitek, hogy az emberek az életük minden területén élvezzék az egészséget és a jólétet...Ez a FOREVER" (Rex Maughan)

Prof. Dr. Márai Géza: sok itt a minőségi éhező

Forrás: www.szabadföld.hu

 tv2-4397-04393000.jpg

Neve az egészséges táplálkozás híveinek körében fogalommá vált. A hetvenedik születésnapját minap ünneplő Márai Géza, a Szent István Egyetem nyugdíjas címzetes egyetemi docense évtizedek óta hangoztatja: táplálékaink mai értéke a korábbinak töredéke. A romlás oka az ember károsító tevékenysége – mint ahogy a következményeket is mi szenvedjük el.
 
A Gödöllői Szent István Egyetem mérései alapján növényeink ásványi anyag és vitamintartalma drasztikusan csökkent: 
 
a_tablazat2_kicsi.jpg
 
a_tablazat1-kicsi.jpg
 
 
Érdemes alaposan megnézni az alábbi táblázatot, melyek 1996-ban mért értékek. Jelenleg 2015 van és a földjeink minősége nem javult, sőt...
 
 
338369_323693267642116_100000043352483_1333690_303357221_o.jpg
 

Termőföldjeink kritikus állapotának okai:

- a földben élő rovarvilág és baktériumtörzsek száma drasztikusan lecsökkent

- a II. világháború óta tartó kemizációs folyamatok, nagyipari tömegtermelés

- eladásközpontú szemlélet: E-számok, adalékanyagok, ízfokozók

- az elmúlt 80 évben a hazai szervestrágya használata csökkent, viszont a       műtrágya és a növényvédő szerek használata fokozódott

- a talajok kémhatása az ipari tevékenység miatt megromlott

- savas esők, a szűrőberenezések megjelenésééig nagy károkat okoztak

- kommunális szennyvizek (mosópor, mosogatószerek)

Sajnos a növényeink csökkent nyomelem és vitamintartalma állatainkra is kihatnak, így az állati eredetű termékekben is csökken az ásványianyag tartalom. A fenti tevékenységek következtében a növényeinkben és állatainkban a foszfor és kén tartalma növekszik, elfogyasztásuk következtében az egészségi állapotunk romlik, krónikus betegségek léphetnek fel. 

Egy vizsgálat során megállapították, hogy 50 évvel ezelőtt évente 120.000 betegnél diagnosztizáltak csontritkulást. Ez a szám napjainkban eléri az 1.200.000 főt!!!!! Ezzel világelső helyezést értünk el...

Elkeserítőek az adatok a táplálékaink vitamintartalma tekintetében is:

vitamin_csokkenes.jpg

Miért van létjogosultsága a tápláék-kiegészítőknek?

Jelenlegi tények az egészségügyben...

- Európa lakosságának 92%-a súlyosan C-vitamin hiányos

- 3-4 óránként meghal egy nő mellrákban

- minden 3. ember találkozik a daganat valamelyik formájával

- 80 kg szintetikus anyag kerül be a szervezetünkbe évente

- közel 3.000.000 ember szenved allergiában Magyarországon

- hazánkban a csontritkulás népbetegségnek számít

- lakosságunk 70%-a súlyproblémákkal küzd, 40%-a kórosan túlsúlyos

- a lakosság 56%-a szív és érrendszeri problémákban hal meg

- Magyarországon 3.000.000 ember szenved magas-vérnyomás betegségben

- a diagnosztizált cukoretegek száma 1.000.000.

- hazánkban évente 300 milliárd forintot költenek az emberek alkoholra, 1       millió alkoholista ember él Magyarországon

- naponta közel 5.000.000 doboz cigaretta fogy el Magyarországon

- háromból kettő budapesti 16 év alatti gyermek már kipróbálta a drogok         valamelyik formáját

- a világon évente 1000 milliárd dollár értékű gyógyszer fogy el

- az Egészségügyi Minisztérium adatai szerint ma Magyarországon 1.200.000   ember szed naponta minimum 10 féle gyógyszert.

- Magyarországon egy főre közel 13.000 forint értékű gyógyszerfogyasztás       jut havonta

- hazánkban 5000 fő hal meg évente gyógyszermérgezésben...ez világszerte   több áldozatot szed mint a közlekedési balesetek!!!!

Ezek az adatok magukért beszélnek, van még mit tenni!!! Fontos hogy minden emberhez eljusson a megfelelő információ a helyes táplálkozásról és a táplálékkiegészítők fontosságáról!!

 

A végére pedig álljon itt egy interjú a Professzor úrral, aki elmondja, hogy miért van létjogosultságuk a táplálékkiegészítőknek: 

eleteroforras_bemer_forever_living_products_drmarai_geza.png

" Az igen káros iparszerű, intenzív mezőgazdaság környezet-romboló hatása kiemelten jelentkezik a talaj ásványianyag-készletének csökkenésében, a termények minőségromlásában. A jelenség egyik legfontosabb okozója a hosszú évtizedek óta tartó általános környezet-elsavanyosodás, amely legerősebben a termőtalajon jelentkezik (pl. a savas esők, a műtrágyázás, a szintetikus növényvédőszerek, a helyi savas kiülepedések stb. hatására).

A környezet-romlás kiemelt tényezői Ennek a súlyosan kedvezőtlen folyamatnak – Magyarország termőföldjeinek mintegy 60%-át érintve – az egyik legfontosabb következménye az, hogy a termőtalajból kimosódnak a létfontosságú ásványi anyagok, elsősorban a kationok, pl. kalcium (Ca), a magnézium (Mg) és több mikroelem, pl. a vas (Fe). 

Az itt termesztett növényekben is jelentős kation- és mikroelem-hiány alakul ki, amely így megjelenik az ilyen élelmiszereket fogyasztó emberekben, valamint a hobbi- és haszonállatokban. Egyidejűleg viszont számolni kell az erősen savanyító hatású anionok, elsősorban a foszfor (P) feldúsulásával. 

A hazai lakosság egyre nagyobb részében évtizedek óta növekvő mértékben igen nagy egészségkárosodás jelentkezik. Az egyre növekvő mértékű életmód-hiányosságok és mindezek hátterében – sok egyéb mellett – az ellenállóképesség-csökkenés, ill. allergianövekedés jelentős mértékben összefüggésben áll a fentebb leírt ásványianyag-egyensúly felbomlásával, az ilyen alapanyagokból előállított élelmiszerek feltűnő minőség-romlásával. 

Az élelmiszerekben általánosan jelentkező Ca-hiány – több más tényezővel együtt, pl. D3-vitamin ellátottsága stb. – jelentősen hozzájárult a csontritkulás (az osteoporozis) betegségének drámai megnövekedéséhez, az igazi népbetegség kialakulásához.

Az orvosi statisztikai adatok szerint a magyar népesség érintettsége az 1960-as években mintegy évente 130 ezer regisztrált csontritkulásos beteg-számban mutatkozott meg, míg 2005-ben ez a szám átlépte a 1,2 millió főt. Ennek a közel 10-szeres emelkedésnek az egyik kiemelkedő okozójaként a környezet, a termőtalaj tönkretételéből bekövetkezett és az élelmiszerekben megjelenő nagy Ca-hiány jelölhető meg. A talaj elsavanyodása lényegében a Ca-, Mg-, K- és Na-ionoknak Al-és H-ionokkal végbement kicserélődésére vezethető vissza. Ezt a talajon áthatoló, savanyú szivárgó víz, a mikroorganizmusok és a növények tápanyagelvonása, továbbá a fiziológiailag savanyú trágyaszerek használata idézheti elő..."

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 2
Heti: 9
Havi: 13
Össz.: 14 295

Látogatottság növelés
Oldal: Miért olyan fontosak a táplálékkiegészítők fogyasztása napjainkban? Ezt mindenkinek látnia kell!!!
Egy csodanövény az egészség szolgálatában: Aloe vera - © 2008 - 2024 - foreverzsuzsi.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »